קו אנזים Q10 לבריאות הלב וכלי הדם

קו אנזים Q10 נוגד חמצון ואנטי-אייג'ינג רב עוצמה.

 

קו אנזים Q10 (אוביקווינון) הוא נוגד חמצון רב עוצמה, המצוי בגוף בכמויות קטנות. גופנו מסוגל לייצרו בכבד, בעזרת ויטמיני B2, B6, B12 וחומצה פולית, אך הוא מיוצר רק בכמות קטנה, וכן תהליך ייצורו יורד עם הגיל. 

הגוף יכול להשיג מעט קו אנזים Q10 גם דרך המזון, אולם מצבים של סטרס, כמו לאחר מחלה או במצבי לחץ מתמשכים, יוצרים מחסור בקו אנזים Q10, שהוא רכיב חיוני בגוף. גם שימוש בתרופות כרוניות, כמו תרופות להורדת כולסטרול ממשפחת הסטטינים (Livostatin למשל), גורמות לעיכוב ביצירתו.

 

ל- קו אנזים Q10 יש השפעה כנוגד חמצון יעיל ביותר, יש לו יכולת לשמור על יציבות המעטפת החיצונית של תאי הגוף, הוא יכול למנוע חמצון עצמי כאשר הוא משתתף בתהליך הנשימה התאית. קו אנזים Q10 משתתף בתהליכים של ייצור אנרגיה תאית בכל תא ותא בגוף, אך במיוחד בשריר הלב וברקמת השומן, בה הוא יוצר חום ומסייע לשריפת שומנים. קו אנזים Q10 מעודד פעילות שמעכבת ייצור של רדיקלים חופשיים ובכך מסייע למניעת הזדקנות של התאים ולהתאוששות לאחר מחלה.


קו אנזים Q10 מהווה גורם חשוב המסייע למניעת מחלות במערכת הלב וכלי הדם (ירידה בפעילות הלב, הסתיידות עורקים, דלקת שריר הלב), הוא מחזק את מערכת החיסון (מטפל במחלות ויראליות או חיידקיות), משפר מצב של דלקות חניכיים כרוניות, מסייע לייצב את רמת הסוכר בדם, וחשוב מאוד לחיזוק של מערכת העצבים.

נטילה של קו אנזים Q10 באופן קבוע מסייעת לעיכוב בהתפתחות של טרשת עורקים ומשפרת את היחס במדד LDL/ Co-Q10 (מהווה מדד להתהוות טרשת עורקים).

תכונה נוספת של הקו אנזים Q10 היא שבהיותו מולקולה מאוד קטנה, חומצות הקיבה אינן פוגעות בו וכך הוא נספג בגוף בקלות וביעילות בכל צורה (באבקה או בשמן).

השפעותיו המיטיבות של קו אנזים Q10:

מערכת  הלב הכלי הדם:

 • קו אנזים Q10 מחזק את מערכת הלב וכלי הדם ומסייע להגנה על הלב במצבים של איסכמיה ובמקרים של היצרות או חסימת עורקים. בנוסף, קו אנזים Q10 יכול לעזור להחלמה לאחר ניתוח לב פתוח, ניתוח מעקפים, מסייע במניעת אירועים לבביים (אנגינה פקטוריס) וכן הוא מעלה את היכולת של שריר הלב להתמודד עם מצבים של מחסור בחמצן ללב (היפוקסיה).
 • מחקרים הראו שנטילה יומיומית קבועה של קו אנזים Q10 מסייעת למנוע סיבוכים כגון הפרעות בקצב הלב או בצקות בריאות.
 • קו אנזים Q10 יעיל טיפול בלחץ דם גבוה שמקורו בטיפול תרופתי עקב נזק כלייתי או בשל נטייה תורשתית, וכן הוא מסייע לחיזוק של בלוטת האדרנל. מחקרים מצאו שנטילה יומיומית של קו אנזים Q10 מסייעת להפחית את לחץ-הדם בצורה משמעותית.
 • קו אנזים Q10 מסייע לשמירה על רמות תקינות של כולסטרול ושומנים בדם, מסייע למניעת חמצון של הכולסטרול הרע (LDL) ואף מפחית בצורה משמעותית את תופעות הלוואי של תרופות להורדת כולסטרול מסוג סטטינים.

דלקות חניכיים

 • קו אנזים Q10 יעיל לטיפול ומניעה של מחלות חניכיים והוא מסייע לחיזוק החניכיים. נטילה יומיומית של קו אנזים Q10 מסייעת לריפוי של דלקות ולחידוש הרקמות, במיוחד במצבים של דלקת בחניכיים.

ספורט וכושר גופני

 • קו אנזים Q10 מסייע לשיפור הסיבולת אצל ספורטאים ומפתחי שרירים העוסקים בספורט.
 • לקו אנזים Q10 יש חשיבות רבה לפעילות תקינה של השרירים והוא חשוב במיוחד כדי למנוע נזקים עקב פעילות גופנית מוגברת.

שמירה על משקל תקין

 • קו אנזים Q10 מסייע לתהליכים של הפחתת המשקל, עקב פעילותו על רקמות המפיקות חום (תרמוגנזה).
 • אנשים הסובלים מהשמנה לרוב נמצאים בחסר של קו אנזים Q10, לכן נטילה יומיומית חשובה לשיפור מצבם הבריאותי. קו אנזים Q10 מסייע להפחתת משקל ולשמירה על משקל תקין, מסייע לשמור על רמות תקינות של כולסטרול ושומנים בדם.
 • קו אנזים Q10 מסייע לאיזון רמות הסוכר בדם, ולכן יש חשיבות רבה לאנשים סוכרתיים ליטול קו אנזים Q10 באופן קבוע.

המוח ומערכת העצבים

 • בהיותו מולקולה קטנה, קו אנזים Q10 מצליח להגיע אל המוח ויש לו חשיבות רבה לשמירה על מערכת העצבים, על האטה של תהליכי ניוון במוח ופגיעה בתפקודים מנטליים, הגורמים להתפתחות מחלות כגון אלצהיימר.

השפעה של קו אנזים Q10 ברמה התאית

 • קו אנזים Q10 משפר תהליכים של נשימה תאית, מפחית נזקים של חמצון עקב נוכחות רדיקלים חופשיים, מפחית סיכון להתפתחות תאים סרטניים ומאט הזדקנות ומוות של תאים.
 • קו אנזים Q10 נמצא במיטוכונדריה של כל התאים בגוף ולכן הוא מרכיב חשוב לייצור אנרגיה ברקמות, בעיקר אלה שעלולות לסבול מנזקים רבים, כמו השרירים ובעיקר שריר הלב.

להשיג במינונים: 60,90,120, מ"ג
כמוסות צמחיות (VEGICAPS)
ללא חומר משמר, ללא צבעי מאכל
כשר – פרווה

תוסף תזונה

השפעות בין תרופתיות: קו אנזים Q10 הכרחי כהשלמה לתרופות להורדת כולסטרול ממשפחת הסטטינים.

 


מפת אתר                                                      כל הזכויות שמורות © הומאוטריט לאב בע"מ